HŐSÉGRIASZTÁS

hosegTisztelt Lakosok!

II. fokú hőségriasztás van érvényben Magyarország teljes területén, így Lovasberényben is!

A következő napokban hőség várható, ezért különösen fontos, hogy vigyázzunk magunkra és egymásra. Kérjük, hogy fokozottan ügyeljenek saját maguk és környezetük biztonságára, egészségére.

  • Igyunk sok vizet. Kiemelten fontos a folyadék fogyasztás és utánpótlás, napi 3-4 liter!

  • 11 és 16 óra között lehetőleg kerüljék a tűző napot!

  • Fordítsunk kiemelt figyelmet az idősekre, a kisgyermekekre és a krónikus betegséggel élőkre! Ellenőrizze rendszeresen a környezetében élő egyedülálló időseket.

  • Gyermeket vagy háziállatot még néhány percre se hagyjanak parkoló autóban!

  • A kánikula súlyos veszélyt jelenthet a háziállatokra is.  Gondoskodjunk bőséges, friss ivóvízről és hűvös, árnyékos pihenőhelyről számukra.

  • Tartsuk hűvösen az otthonunkat!

Rosszullét, hőségriadó miatti segélykérés esetén hívja a 112-es segélyhívó számot!

Vigyázzunk egymásra a forró napokban! Összefogással és odafigyeléssel a legforróbb napokat is biztonságosan átvészelhetjük!

 

 

Fejlesztések

szechenyi2020

mfp

 

vkj

E-ügyintézés

eugyintezes

sztp

Szennyvíz projekt

szennyviprojekt

Keresés

Akadálymentes honlap

akadalymentes

Belépés

Hírlevél

Oldalainkat 129 vendég és 0 tag böngészi