Tisztelt Lakosok!
II. fokú hőségriasztás van érvényben Magyarország teljes területén, így Lovasberényben is!
A következő napokban hőség várható, ezért különösen fontos, hogy vigyázzunk magunkra és egymásra. Kérjük, hogy fokozottan ügyeljenek saját maguk és környezetük biztonságára, egészségére.
-
Igyunk sok vizet. Kiemelten fontos a folyadék fogyasztás és utánpótlás, napi 3-4 liter!
-
11 és 16 óra között lehetőleg kerüljék a tűző napot!
-
Fordítsunk kiemelt figyelmet az idősekre, a kisgyermekekre és a krónikus betegséggel élőkre! Ellenőrizze rendszeresen a környezetében élő egyedülálló időseket.
-
Gyermeket vagy háziállatot még néhány percre se hagyjanak parkoló autóban!
-
A kánikula súlyos veszélyt jelenthet a háziállatokra is. Gondoskodjunk bőséges, friss ivóvízről és hűvös, árnyékos pihenőhelyről számukra.
-
Tartsuk hűvösen az otthonunkat!
Rosszullét, hőségriadó miatti segélykérés esetén hívja a 112-es segélyhívó számot!
Vigyázzunk egymásra a forró napokban! Összefogással és odafigyeléssel a legforróbb napokat is biztonságosan átvészelhetjük!